Hakkımızda
Image-Description
Elips Kitap'a Hoş Geldiniz

2002 yılında faaliyete geçen Elips Kitap, yayınladığı kitapların sayısı ve kalitesi bakımından kısa zamanda Türk yayıncılığının önemli markaları arasına girdi.

Elips Kitap, herhangi bir ideolojik, sosyal veya etnik çerçeveyi kendine sınır-referans kabul etmeden yayıncılık alanında anlamlı olan ve belirli bir düzeyin üzerinde bulunan her türlü kitapla ilgili bir yayın politikası inşa etti.

Bu nedenle ister yerli isterse yabancı olsun, tüm yazarlar Elips Kitap’ın ilgi alanı içine giriyor.

Nitekim bugüne kadar dünyaca ünlü yazar Cengiz Aytmatov’un eserlerinden, dünyanın en ünlü futbolcularından David Beckham’a kadar zengin bir çeşitliliğe sahip kitaplar Elips Kitap’ta yayınlandı.

Aynı şekilde, Elips Kitap’ın portföyünde; astrolojiden psikolojiye, edebiyat eserlerinden biyografiye çok geniş bir yelpazede yayınlar bulunuyor.

Elips Kitap; Türk yayıncılığına sadece kısa sürede ulaştığı yayın sayısı ve bu yayınların yer aldığı geniş yelpaze açısından değil, pazarlama teknikleri bakımından da birçok yenilikler getirdi. 

Kitap kapaklarının tasarım kalitesinden, özel kitap stantlarına kadar birçok alanda ulaştığı pazarlama standartları ile Elips Kitap, bugün sektörünün en seçkin markalarından biri durumunda.

Elips Kitap, dünyada yayınlanan kaliteli kitapları da Türk okuyucusuna en hızlı şekilde ulaştırmayı amaçlıyor.

Elips Kitap’ın bir diğer misyonu da geçmişte çok değerli ve kaliteli eserler vermiş ancak zamanla isimleri unutulmaya yüz tutmuş eserleri sadece kütüphanelerde bulunabilir olmuş isimleri gün ışığına çıkarmaktır.

Kardeş markaları Kyrhos, Sitare, Tema, Akart ve Milenyum markaları ile Doğu, Batı, Türk, İslam klasiklerinden okul öncesi yayınlara, Orta Doğu, felsefe, sosyoloji, bilim kurgudan eğitim yayıncılığına kadar yayıncılığın her alanında faaliyet gösteren Elips Kitap 20. yılında sadece kendi markasıyla bin kitap yayınlamış olmayı hedeflemektedir.

Şu ana kadar tüm markalarıyla 1100 kitap yayınlamış olan Elips Kitap Ticaret AŞ yakın bir gelecekte kültür ve eğitim yayıncılığını e-kitap teknolojileriyle buluşturacaktır.

Markalarımız